POZVÁNKA: Blahorečenie rodiny Ulmovcov

Dňa 10. septembra 2023 bude v poľskej Markovej (blízko Rzeszowa) blahorečená rodina Jozefa a Viktórie Ulmovcov vyvraždená v r. 1944 nacistami za ukrývanie dvoch židovských rodín.

Aj v  našich končinách sa začínajú ozývať ohlasy po spoznávaní tejto všednej slovanskej  rodiny. Máme svätých či blahoslavených jednotlivcov, manželov alebo súrodencov, ale rodinu ako celok zatiaľ nie. Prvýkrát v dejinách cirkvi bude blahorečená a povýšená na oltár celá rodina s deťmi aj s nenarodeným dieťaťom.

Čím bola zaujímavá táto jednoduchá rodina so šiestimi malými deťmi a siedmym na ceste? Táto rodina žila kresťanským životom, ktorý bol postavený na hlbokej intimite s Bohom, na láske k Bohu a ľuďom a to všetko bolo preniknuté duchom Evanjelia. 

Blahorečenie tejto rodiny sa uskutoční 10. septembra 2023 o 10:00 hod. v Markovej (neďaleko Rzeszowa) – na mieste, kde žili a kde boli zavraždení. Zúčastnime sa tejto veľkej slávnosti v blízkosti našich hraníc. Pozývame zvlášť rodiny vykonať si púť na blahorečenie a vyprosovať si milosti pre žitie svojho manželského a rodinného života. Prihlasovanie je možné do 15. júla 2023 cez web-stránku www.ulmowie.pl/domov/

Pridaj komentár

Celkový počet návštevníkov:  


Hit Counter provided by Los Angeles SEO